مجازات از بین بردن پستان زن چیست؟

پرسش

سلام عرض ارادت خدمت شما بزرگواران من خانمی هستم که مدتی بود از ناحیه قفسه سینه احساس درد شدیدی داشتم و پس از مراجعه به پزشک تشخیص داده شد که دو تا از رگ های اصلی قلبم گرفته و باید هر چه زودتر جراحی باز کنم که اینکارم کردم ولی بعد از عمل متوجه شدم سینه سمت چپم تخلیه شده و دلیلشو جویا شدم گفتم پزشک تشخیص داده من واقعاً متعجب شدم که چرا اینکارو کرده پزشک و حتی با یک پزشک دیگه مشورت گرفتم گفتن هیچ توجیه پزشکی برای اینکار وجود نداره از همین بابت من از پزشک جراحم شکایت کردم و کمیسیون تشکیل شد و محرز شد که خطای پزشک بوده، شکایتم بردم دادسرا، بنظرتون حکمش چیه؟

پاسخ مشاور

با توجه به احراز خطا و اشتباه پزشک حین جراحی قلب، و قاعدتاً تصدیق پزشک قانونی مبنی بر تخلف پزشک از موارد مسئولیت مدنی محسوب می شود و مطابق با ماده 669 قانون مجازات اسلامی پزشک ملزم به جبران آسیب و خساراتی است که به بیمار وارد آمده است و در واقع محکوم به پرداخت نصف دیه زن خواهد شد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.