حکم کبودی، سیاهی و سرخ شدن پوست صورت چیست؟

پرسش

سلام آقای وکیل برای من اتفاقی افتاده من زنی 34 ساله هستم که دیروز تو صف نونوایی سر اینکه نوبت منه یا نه با یه خانم بی تربیت و بی شخصیت بحثم شد و جلوی مردم منو گرفت به باد کتک، کلی تو صورتم مشت و لگد زده و همه جای صورتم کبودی، سیاهی و زیر چانم سرخی وجود داره، همون روز رفتم کلانتری ازش سکایت کردم و نامه گرفتم رفتم پزشک قانونی اونجا هم معاینه ام کردن همه مردم اونجا شاهدن و حتی نونوا هم شاهده، شکایتمو ادامه بدم مجازاتش چیه؟

پاسخ مشاور

البته پاسخ دقیق بدین پرسش نیازمند مطالعه نظریه کارشناس پزشک قانونی می باشد ولیکن با توجه به شرح واقعه و توضیحاتی که عرض نمودید به طور کلی سیاه شدن پوست صورت شش هزارم دیه(که مطابق با معیار سال 98 در حدود چهل و پنج هزار تومان می باشد) و کبود شدن پوست صورت سه هزارم دیه( که مطابق با معیار سال 98، در حدود نود هزار تومان) و سرخ شدن پوست صورت یک و نیم هزارم دیه کامل( در حدود صد و سی پنج هزار تومان) را در بر خواهد داشت.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.