مجازات ساخت و خرید و فروش سکه بهار آزادی تقلبی چیست؟

پرسش

سلام قربان وقتتون بخیر سؤالی داشتم از خدمتتون برادر من محسن مدت زیادی بود که تو یه جواهرسازی کار می کرد و کاملاً چگونگی ساخت هر نوع طلاجات، سکه رو یاد گرفته بود؛ ریزه کاری های ساخت سکه بهار آزادی رو یاد گرفته بود شروع کرد به ساخت تقلبی سکه بهار آزادی و وکیوم می کرد میداد به شوهر ساده من که ببره تو بازار بفروشه؛ مدتی بود اینکارو می کردن و کسی هم متوجه نمی شد تا اینکه یه روز تو یه طلا فروشی که شوهر رفته بود سکه ها رو بفروشه، صاحب طلافروشی شک می کنه و با دستگاه تست میکنه طلاها رو و میفهمه تقلبی هستش؛ خلاصه شوهرمو دستگیر می کنند و اون اعتراف می کنه از کی می گرفته و برادرمم دستگیر می کنند؛ ما میدونیم مجرم هستند ولی خواستیم اینم بدونیم که چه حکمی در انتظارشونه؟

پاسخ مشاور

با توجه به تحقق بزه تهیه و ترویج سکه قلب(تقلبی)، و با توجه به اعترافات شوهر شما مبنی بر معرفی سازنده سکه ها، یحتمل مستند به ماده 518 کتاب تعزیرات و مجازت های بازدارنده قانون مجازات اسلامی 1375، به حبس از یک تا ده سال بعلاوه کلیه اموال تحصیل شده از این طریق بوسیله مقامات قضایی به نفع دولت ضبط می گردد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.