مجازات اهمال در نگهداری و مراقبت از فرد بازداشتی چیست؟

پرسش

سلام آقای وکیل صبحتون بخیر شوهر من مأمور نیروی انتظامیه، پریروز یه از خدا بیخبرو دستگیر کرده که داشته ضبط ماشینارو سرقت می کرده بردنش کلانتری خودشون و شبو اونجا نگهش داشتن تا پروندشو تکمیل کنند اول صبح ببرنش دادسرا تا تحویل مراجع قضایی بدنش، تو مسیر دادسرا شوهرم با یه سرباز داشتن می بردنش که چون اول صبح بوده و دیشبشم درست نخابیده بودن فراموش میکنه دستبند سارق به دستگیره ماشین بزنه و وقتی تو راه وایمیستن برای صبونه خرید کنه، همونجا دزده فرار میکنه و نمیتونن بگیرنش، الان شوهر منو گرفتن به جرم کوتاهی در انجام وظیفه؛ حکمش چیه؟

پاسخ مشاور

البته در ابتدا این مورد متذکر بشم خدمتتون که شرایط و کیفیت تحقق بزه اهمال در حفظ و مراقبت متهم توسط مأمور خیلی می تواند در تعیین مجازات تأثیر گذار باشد ولیکن با توجه به مقرره ای که در این خصوص وجود دارد و نیز با توجه به شرح واقعه، یحتمل همسر محترم حضرتعالی از بابت اهمال و مسامحه در حفظ، و نگهداری و مراقبت از متهم به شش ماه تا سه سال یا جزای نقدی از سه تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.