شکایت از همسر بابت ندادن بدهی و سلب آسایش من

پرسش

سلام آقای وکیل وقتتون بخیر خواهش میکنم راهنماییم بفرمایید؛ من سال 94 ازدواج کردم و بخاطر اینکه شوهرم شرایط مالیش خوب نبود عروسی نگرفتیم و بعد از عقد یه خونه اجاره کردیم و زندگی مشترکمون شروع کردیم، همین که وارد زندگی شدیم فهمیدم که شوهر اون کسی نیست که من فکر می کردم سر کار که نمی رفت اگرم میرفت برای مردم که کار نمیکرد، یه بار دفتر املاک باز کرد کلی بدهی بالا آورد منه بدبخت مجبور شدم بدهیشو بدم، عبرت نگرفت رفت یه شرکت ساختمانی باز کرد که یکسالم اونجا کار کرد کلی بدهی کارگر و کارمند و مردم بالا اورد که دیگه منم از پسش بر نمیام هر روز یه طلبکار در خونمونه الانم چند روزه معلوم نیست کجاست حتی اجاره خونه رو هم من میدم ، واقعاً که الان  سال از زندگیمون میگذره بریدم میخام بابت این مشکلاتی که برام ایجاد کرده که همش طلبکار و طلبکار میاد در خونمون ازش شکایت کنم، چه راهکاری پیشنهاد می دید؟

پاسخ مشاور

درود بر شما، از بابت مشکلاتی که برای شما پیش آمده از قبیل اینکه نتونسته کار مناسب پیدا کنه و طلبکارها مدام موجب سلب آسایش شما میشن ، متأسفانه شما هیچ اقدام قانونی نمی توانید انجام دهید، ولیکن از لابلای حرفای شما متوجه شدم که نفقه شما پرداخت نمی گردد؛ که از این بابت قادر خواهید بود که یا دعوای ترک انفاق کیفری مطرح کنید یا بابت نفقه گذشته و حالتون دعوای حقوقی مطالبه نفقه اقامه کنید. البته از طریق مطالبه مهریه خویش می توانید اهرم فشاری برای ایشون شوید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.