آیا نسبت دادن کلاهبرداری به شخصی جرم است؟

پرسش

 سلام من مدتی بود در یک گروه تلگرامی فعالیت داشتم، بابت تبلیغات ادمین اون گروه پول هایی از من گرفتم ولی هیچ اقدامی برای تبلیغ کالایی که من میخاستم تبلیغ بشه انجام نداد، بعدش دیلیت اکانت کرد و من رفتم تو همون گروه گفتن این ادمین کلاهبرداره مراقب باشید ازتون کلاهبرداری نکنه، چنتا ادمین دیگه داشت که معترض من شدند گفت آقا تا مدرک نداری اتهامی به کسی نزن این آقا آدمی شریفیه، حالا نگرانم که ازم شکایت کنه چیکار کنم؟

پاسخ مشاور

از بابت افتراء نسبت داده، بایست بعرضتون برسانم تا مادامی که دلایل و مستندات یا رأِ قضایی مبنی بر اثبات ادعای خویش نداشته باشید نبایست هر صفتی را به اشخاص نسبت دهید و این حق برای ایشان وجود دارد، که علیه شما اقامه شکایت افتراء نماید اما در صورتی که بتوانید کلاهبرداری ایشان را اثبات کنید که دیگر جای نگرانی نیست. و از بابت پول واریزی پیشنهاد می گردد از طریق استرداد وجه و عدم ایفای تعهدات دادخواست حقوقی اقامه کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.