برای خرید سهم الشرکه شریک فوت شده در شرکت با مسئولیت محدود باید چیکار کنیم؟

پرسش

سلام بابت تغییرات و انتقال سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود یکی از شرکا فوت شدند انحصار وراثت و کارهای مالیاتی انجام شده است برای انتقال سهام متوفی به سایر شرکا در سایت سوالاتی میپرسد که مفهوم نیست برای این بخش راهنمایی میخواستم.


پـاسخ

سایر شرکاء می تواند با برگزاری مجمع عمومی نسبت به خرید سهم الشرکه شریک متوفی اقدام کنند و در صورتی که اقدامی در این جهت نداشته باشند، ورثه متوفی شریک شرکت محسوب می شوند، البته وراث شریک متوفی الزام به فروش سهم الشرکه مورث خود ندارند.

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که صلح؛ مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.