شکایت خیانت در امانت شوهر از زن بابت اثاث منزل

پرسش

منزل مشترکمون رو من در طول سه سال زندگیمون اجاره کرده بودم بعد از اتمام قرارداد و عدم توانایی مالی من برای اجاره مجدد خونه همسرم خونه رو ترک کرد و به منزل مادرش رفت نقریبا 2 هفته ای مونده بود به پایان قرارداد خونه که من باید خونه رو تخلیه میکردم تا تعمیر کنم و تحویل کنم چون به تعمیرات زیادی نیاز داشت چون همسرم عصبی بود و به خونه آسیب زده بود رفتم جلو در خونه مادرش بهش گفتم ولی گفت به من ربطی نداره و کلید رو داد به من و باهام نیومد دوربین جلو در خونه هم هست منم خونه رو تخلیه کردم جهازم رو به خونه مادرم بردم و خونه رو بعد از تعمیرات تحویل صاحبخونه دادم الان متوجه شدم همسرم بعدش رفته به خونه و به کلانتری زنگ زده و الکی برای اذیت کردن من شکایت خیانت در امانت از من و برادرم کرده درصورتیکه برادرم اونروز سرکار بود و من به همراه خواهرم اثاث کشی کردیم همسرم ادعا کرده وسایل مال اون بوده ولی جهاز من بوده درضمن ادعا کرده تو خونه طلا و سکه داشته درصورتیکه همیشه بیکار بود و خرجشم من میدادم اون همیشه به من میگفت میخوام طلاقت بدم ولی من طلاق نمیخوام الانم پرونده شکایتش به دادسرا رفته در ضمن من درخواست تهیه مسکن هم زدم که همسرم خونه بگیره بریم سر خونه زندگیمون ولی اون برای از سر باز کردن آدرس خونه مادر متوفاش رو داده و الکی میگه خواهرم دیگه رفته و خونه گرفته واسه خودش ولی تو اون خونه سکنه وجود داره. الان فقط افتاده دنبال گرفتن جهاز منه چون مهرمم 14 سکه است راحت طلاقم بده بره آیا میتونه بابت جهاز من که از خونه خودم که قراردادش رو به اتمام بوده و به خونه مادرم بردم شکایت کنه؟ یا ادعای مالکیت اثاث رو بکنه؟

پاسخ مشاور

اگر فاکتور یا رسیدی مبنی بر اثبات اینکه آن اثاثیه جزء جهیزیه شما بوده است حتما به مقام قضایی ارائه کنید و از بابت اینکه از برادرتان شکایت کرده است، ایشان می تواند منکر ادعای ایشان و اثبات اینکه در آن بازه زمانی اصلا در آن محل حضور نداشته، شود. نسبت به ادعای اینکه در خانه طلا داشته است، ایشان شاکی می باشد و بایست اسنادی دال بر بودن طلا و جواهر در خانه را ارائه کند و صرف ادعای اینکه در خانه طلا و سکه داشتم، دلیلی دال بر تحقق بزه خیانت در امانت یا سرقت از جانب شما نیست.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.