نیازی به دریافت سفته است یا خیر

پرسش

من در یک شرکت مشاوره کنکور ، پشتیبان آموزشی بودم به مدت یک ماه تقریبا . برای شروع همکاری از من یک سفته بیست میلیون تومانی گرفته شد و قرارداد یک نسخه است که فقط دست کارفرماست و همچنین پشت صفحه نوشته شده است که صرفا بابت ضمانت است، در قرارداد تاریخ همکاری قید نشده و کارفرما سفته را به خاطر سیم کارتی که به من داده از من سفته را طلب کرده روزی که میخواستم جدا بشم گفت سیم کارت رو تحویل بده بیا یه ماه دیگه سفته ات رو بگیر ، موقع تحویل سیم کارت هم به من رسید نداد ، از طرفی الان یک ماه شده و من بهش پیام دادم که سفته رو بگیرم گفت نمیخواد بیای خودم سفته رو پاره میکنم و برداشته فقط قسمت اسم خودش رو پاره کرده و لاشه رو تحویل نمیده ، چه کنم الان؟ باید برم نزدیک ترین دفتر خدمات قضایی به محل کارم و درخواست شکایت کیفری و خیانت در امانت کنم - خب سیم کارت دست ایشان است و من چطور میتوانم ثابت کنم که سیم کارت دست من نیست .برم اداره پلیس و بگم سیم کارت من دزدیده شده - چون ممکن است با این سیم کارت هرکاری بکند و درآخر بگوید که من دست نوشته دارم که ایشان مسئولیت استفاده از سیم کارت را برعهده گرفته است. اگر لاشه سفته را پس ندهد چطور؟ الکی مثلا بگوید پاره کردم ریختم دور - در پشت صفحه در قسمتی که ته برگ قرار دارد نوشتم ، بابت ضمانت کاری ، پشت برگه اصلی ننوشتم متاسفانه - شماره سریال سفته رو هم ندارم .

پاسخ مشاور

اگر سفته پاره شده حتی قسمت نام دارنده، دیگر اعتباری ندارد و جای نگرانی نیست. اگر تردید دارید که پاره کرده، اظهارنامه ای جهت عودت سفته برای ایشان بفرستید. 

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.