21 نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه خواستار ورود وی به حکم اخیر صادره برای محمود صادقی شدند و از او خواستند اجازه ندهد حق او ضایع شود.

 

Mahmood sadeghi.jpg (64 KB)

 

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای رئیسی رئیس محترم قوه قضائیه

با تقدیم سلام، در خصوص حکم صادره برای جناب آقای دکتر محمود صادقی نماینده مجلس نکاتی قابل ذکر است:

1- ایشان بابت به کار بردن کلمه «مزخرفات» در ارتباط با نطق تند رئیس سابق قوه قضائیه، به هفت ماه حبس محکوم شده است. این در حالیست که وی در سخنرانی بعدی خود عذرخواهی کرد و اخیراً جناب آقای صادق لاریجانی هم گفته‌اند من شکایتی ندارم. لذا این میزان مجازات، عادلانه به نظر نمی‌رسد.

2- جناب آقای دکتر صادقی به خاطر همراهی نکردن مأمورانی که برای اجرای حکم جلب او در شب 28 صفر به درب منزل او آمده بودند، به چهارده ماه حبس محکوم شده است. این در حالیست که اساساً آن حکم جلب غیرقانونی بوده، زیرا ابتدا باید نظر هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام می‌شد که آیا سؤال و سخنان آقای صادقی درباره حساب های قوه قضائیه خارج از حیطه وظایف نمایندگی بوده است یا خیر و هنوز نظری از طرف هیئت مذکور اعلام نشده بوده است. لذا این میزان مجازات نیز عادلانه به نظر نمی‌رسد.

علیهذا مستدعی است براساس اختیارات رئیس قوه (ماده 477) به این پرونده ورود نمایید و اجازه ندهید حق ایشان ضایع شود و در آینده نیز حریت و آزادگی نمایندگان مخدوش گردد. قبلاً از حسن توجه سپاسگزاریم.

علی‌ مطهری، شهاب‌الدین بی‌مقدار، احمد مازنی، حمید گرمابی، مصطفی کواکبیان، علی اکبری، فرج‌الله رجبی، علیرضا رحیمی، علی ساری، جلال میرزایی، بهروز بنیادی، محمد قمی، قاسم میرزایی نیکو، مسعود رضایی، نورمحمد تربتی نژاد، غلامرضا حیدری، محمدرضا تابش، محمدرضا بادامچی، محمد بیرانوندی، علی ابراهیمی و سیده حمیده زرآبادی امضاکنندگان این نامه هستند.

لازم به ذکر است که محمود صادقی اخیرا با رای شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران به 10 میلیون جزای نقدی و 21 ماه حبس محکوم شده است./ ایسنا