داوطلبان شرکت در آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه در سال 99، برای ثبت نام در این آزمون می‌توانند از فردا، 5 مردادماه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org  مراجعه کنند؛ ثبت نام آزمون تا یک‌شنبه 12 مرداد ادامه دارد. دومین آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه، جمعه 4 مهر ماه 99 برگزار خواهد شد.

 

23.jpg (65 KB)

 

علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده قوه قضاییه، در رابطه با این موضوع بیان کرد: در سال 99 آزمون وکالت به منظور رفاه حال داوطلبین و فرصت کافی برای انجام مرحله دوم پذیرش کارآموز وکالت که مصاحبه علمی و روان‌شناسی است، زودتر از سال‌های قبل برگزار خواهد شد.

وی درخصوص نحوه طراحی سوالات آزمون گفت: همان‌طور که در سال قبل نیز انجام گردید، طراحان از منابع اصلی آزمون‌ طرح سوال می‌نمایند و سعی شده است از سوالاتی که جنبه هوشی و گمراه کننده دارد، پرهیز گردد؛ هدف سنجش استعداد علمی داوطلب است و به نظر این نحوه طرح سوال به عدالت نزدیک‌تر است.

بهادری جهرمی افزود: یکی از مزیت‌های نحوه پذیرش داوطلب کارآموز وکالت در مرکز وکلا، دو مرحله‌ای بودن آن است. در مرحله دوم که مصاحبه علمی و روانشناسی صورت می‌گیرد، مجددا معلومات علمی داوطلب سنجیده شده و اگر داوطلب در مرحله اول به هر دلیلی از جمله شرایط محیطی و یا روانی نتوانسته در روز آزمون تمرکز داشته باشد، در مرحله دوم جبران می‌نماید و فردی که یک‌سال یا چند سال مطالعه نموده و استعداد دارد از پذیرش حذف نمی‌شود.

آزمون وکالت مرکزی وکلای قوه قضائیه در حالی برای دومین سال بصورت یکپارچه و سراسری برگزار خواهد شد که سال گذشته 107 هزار داوطلب در این آزمون شرکت کردند. از این تعداد بیش از 5 هزار نفر پس از پشت سرگذاشتن آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی پذیرفته شدند.

علاقه مندان به شرکت در این آزمون می توانند با مراجعه به پایگاه sanjesh.org  ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون وکالت 99 نسبت به ثبت نام اقدام نمایند؛ نحوه دریافت کارت آزمون نیز متعاقبا اعلام می‌گردد./ ایسنا