سعید عمرانی اظهار داشت: در حوزه حمایت از تولید شاخه‌های متفاوتی ایجاد کردیم و یکی از این مسائل جلوگیری سختگیرانه با واردات محصولات قابل تولید در کشور است.

 

Dadsetani.jpg (27 KB)

 

سعید عمرانی، معاون قضایی دادستانی کل کشور در بازدید از گروه قطعه‌سازی کروز ضمن تاکید بر اینکه وظیفه دستگاه‌های قضایی و اجرایی برای تحقق جهش تولید حذف موانع پیش‌رو است، بیان کرد: مدیران مزاحم و قوانین مزاحم از مشکلات تولید هستند و باید شناسایی شوند، چرا که برخی مدیران در کنار مقررات مزاحم با کم کاری، عدم شجاعت و تصمیم گیری به موقع، تولیدکننده را زمین گیر می‌کنند و با شرایط اقتصادی کشور هماهنگ نیستند.

وی ادامه داد: با استفاده از قوانین و مقررات و ظرفیت‌های قوه قضاییه، آمادگی صد درصدی برای حمایت از تولیدکنندگان را اعلام کردیم و قطعه سازان نیز از این حمایت مستثنی نیستند. در بازدید از کروز نمونه‌ای از جهش تولید را مشاهده کردم و امیدوارم در تمامی صنایع، سرعت و میزان تولید داخل به همین شکل افزایش یابد. جهش نامتعارف نرخ ارز بخشی از جنگ اقتصادی است و از بین رفتن این حباب در گرو ادامه و افزایش تولید است.

عمرانی از صنعت قطعه سازی به عنوان یکی از صنایع مهم در خط مقدم جنگ اقتصادی نام برد و اضافه کرد:  قطعه سازی از استراتژیک‌ترین مراحل تولید در روند خودکفایی، رونق و جهش تولید است. ما به سمتی حرکت می‌کنیم تا میزان داخلی سازی صنایع اعم از خودرو و... افزایش یابد. کروز این استعداد را داراست و مراحل بسیاری را طی کرده تا توانسته حتی قطعات پیچیده در سیستم الکترونیک، ایربگ و کامپیوتر خودرو را بومی سازی و تولید کند که این نقطه قوت و نوید بخش دستیابی به خودکفایی کامل در آینده نزدیک است.

وی ضمن قدردانی از مدیران کروز که در این شرایط اقتصادی بیش از 12 هزار جوان متخصص را بکار گرفته و خانواده‌های آن‌ها تحت پوشش هستند، تصریح کرد: احساس غرور کردم که جوانان کشورمان در چنین  مجموعه‌ای با سطح بالای کیفیت، اشتغال دارند.

عمرانی افزود: اعتقادم این است کسانی که در سطح پیشرفته تولید مشارکت دارند، افراد صاحب نظری هستند تا در سطح کلان و در فعالیت‌های دارای ضعف تولید به ما این مشاوره دهند. هدف ما رفع موانع و مشکلات صنعتی کشور است تا به تعداد نیروی انسانی در بحث اشتغال و میزان تولید افزوده شود. در حوزه حمایت از تولید شاخه‌های متفاوتی ایجاد کردیم و یکی از این مسائل جلوگیری سختگیرانه با واردات محصولات قابل تولید در کشور است./ ایلنا