هادی هاشمیان اظهار داشت: تعدادی از مدیران دستگاه‌های مرتبط با ساخت‌وساز در کنار پارک ملی گلستان به دادسرای گالیکش احضار شدند.

 

2785392_253.jpg (109 KB)

 

هادی هاشمیان رئیس‌کل دادگستری استان گلستان بیان کرد: دادستان گالیکش در ادامه ماموریتی که به وی برای بررسی موضوع ساخت‌وسازها در شهرک افرا که محیط زیست استان ادعا می‌کند بخش‌هایی از آن در محدوده پارک ملی گلستان است، تعدادی از مدیران مرتبط با این ساخت‌وسازها را به دادسرای گالیکش احضار کرد.

وی ادامه داد: دادستان گالیکش در بازدید میدانی از شهرک افرا با حضور مدیران محیط زیست، ساخت‌وسازها و محدوده شهرک را از نزدیک بررسی کرد. نحوه الحاق به بافت شهرک افرا به روستای تنگراه با وجود فاصله زیاد از روستا، چگونگی واگذاری اراضی به مالکان و سابقه ساخت‌وسازها در شهرک از جمله مواردی بود که درباره آن تحقیق شد.

رئیس کل دادگستری گلستان اضافه کرد: مدیران اداره‌های مرتبط، معتمدین محلی و تعدادی از اهالی شهرک افرا در بین احضار شدگان به این دادسرا هستند.

سیدسعید جباری، دادستان گالیکش هم گفت: در نامه‌های جداگانه به دستگاه‌های ذی‌ربط، توضیحاتی خواسته‌شده که قرار است یک ماه آینده پاسخ استعلام‌ها به دادستانی ارائه شود.

لازم به ذکر است ساخت‌وساز در شهرک افرا که گفته می‌شود بخش‌هایی از آن در محدوده جنگل گلستان است از دو هفته پیش در دستور کار شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان قرار گرفت و سبب شد رئیس‌کل دادگستری گلستان با صدور دستور ویژه دادستان گالیکش را مامور بررسی موضوع ساخت‌وساز کنار پارک ملی گلستان کرد. جنگل گلستان قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران است و به دلیل تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری به‌عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است./ ایسنا