پس از استعفای دکتر مرتضی شهبازی نیا از ریاست اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، دکتر جعفر کوشا به عنوان رییس جدید اسکودا انتخاب شد.

 

57691634.jpg (74 KB)

 

دکتر جعفر کوشا متولد 1338 در سال 1363 با دریافت درجه رتبه ممتاز در مقطع کارشناسی رشته حقوق قضایی از دانشکده حقوق دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد، او به طور همزمان در دو گرایش «حقوق جزا و جرم شناسی» و «حقوق خصوصی» در دانشگاه تهران پذیرفته شد در سال 1367 در رشته حقوق جزا و جرم شناسی موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شد و سپس در سال 1372 مدرک فوق لیسانس در رشته حقوق جزا و جرم شناسی ار دانشگاه مون پله فرانسه اخذ کرد. وی در سال 1377 از رساله دکتری خود با عنوان «مطالعه ای پیرامون مجازات در ایران و فرانسه» در دانشگاه در این دانشگاه دفاع کرد و به درجه دکتری در رشته حقوق جزا و جرم شناسی رسید. دکتر کوشا از سال 1369 مشغول تدریس در دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی است و در حال حاضر با درجه دانشیاری در این دانشکده مشغول ادامه کار است.

وی از سال 1365 تا 1369 مشغول کار قضایی بوده و در سال 1378 به اخذ پروانه پایه یک وکالت نائل آمده است، او از سال 1380 رییس انجمن جرم شناسی ایران است.

دکتر جعفر کوشا در دوره سی ام هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به عنوان نایب رییس اول انتخاب شده بود و در رقابتی دو نفره با دکتر مرتضی شهبازی نیا در انتخابات هیات رئیسه اسکودا که 18 آبان 1398 به میزبانی کانون وکلای فارس برگزار شد وارد شد، این رقابت به پیروزی قاطع دکتر شهبازی نیا منتهی شد.

دکتر شهبازی‌نیا در انتخابات شیراز با کسب 95 رای از مجموع 134 رأی ماخوذه برای یک دوره دو ساله به‌عنوان رییس اسکودا انتخاب شد، که پیش از پایان دوره تصدی به دلایلی که شخصی و ناشی از بیماری اعلام شد از ادامه ریاست بر اسکودا استعفا داد./ وکلاپرس