ناهید خداکرمی اظهار داشت: هنر ستاد ملی مقابله با کرونا و همه ما این است که در این شرایط موجود فعالیت کسب و کار‌ها ادامه داشته باشد و اجازه داده شود خود اصناف پروتکل‌هایی بهداشتی را طراحی کنند، به تایید ستاد مقابله با کرونا برسانند و مطابق آن به فعالیت هایشان ادامه دهند.

 

2985901_535.jpg (89 KB)

 

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران درخصوص گلایه‌های مطرح شده از سوی مسوولان صنف تالار‌های پذیرایی بیان کرد: این بزرگواران چرا از مدیریت شهری گلایه دارند؟ مدیریت شهری که صنف تالار‌ها را تعطیل نکرده است. تعطیلی این صنف به دستور وزارت بهداشت انجام گرفته است. اتفاقا ما در شورای شهر و شهرداری به این صنف توجه زیادی نشان دادیم.

وی ادامه داد: اما واقعیت این است که ما هیچ مسوولیتی در قبال مشاغلی که تعطیل شده نداریم، اما هرجا که لازم بوده به آن‌ها کمک کردیم. حتی بار‌ها ما از دولت هم خواستیم که صنف تالار‌های پذیرایی را دریابد. صنف تالار‌ها اتفاقا فضا‌های بازی دارند که پروتکل‌های خاص خودشان را می‌توانند تنظیم کنند. برای همین ما درخواست کردیم که اجازه داده شود خود این صنف پروتکل‌های بهداشتی اش را طراحی کند تا برنامه هایشان را اجرا کنند و کسب و کارشان تداوم پیدا کند. به نظر من این گلایه یک سوتفاهم است اگر از شورای شهر و شهرداری گلایه دارند. اگر انتظاری دارند که ما دقیقا نمی‌دانیم چیست و شهرداری چه کمکی می‌تواند به آن‌ها بکند در صورتی که مطرح کنند حتما ما آن کار را برایشان خواهیم کرد.
خداکرمی افزود: ما نمی‌توانیم تا ابد همه مشاغل را تعطیل کنیم؛ هنر ستاد ملی مقابله با کرونا و همه ما این است که در این شرایط موجود فعالیت کسب و کار‌ها ادامه داشته باشد و اجازه داده شود خود اصناف پروتکل‌هایی بهداشتی را طراحی کنند و به تایید ستاد مقابله با کرونا برسانند و مطابق آن به فعالیت هایشان ادامه دهند. از این نظر دغدغه مسوولان صنف تالار‌های پذیرایی درست است. درحال حاضر مهمانی‌هایی که در فضا‌های کوچک و سربسته انجام می‌شود و بعد تعداد بسیار زیادی که به صورت دسته جمعی مبتلا می‌شوند را کم نداریم. به نظر من، چون وسعت مکانی که تالار‌ها در اختیار دارند بالاست بهتر می‌توانند پروتکل‌ها را رعایت کنند. اگر هم از شهرداری و شورای شهر خواسته‌ای داشته باشند که ما بتوانیم برای آن‌ها انجام دهیم حتما دریغ نخواهیم کرد./ میزان