شکرالله بهرامی رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در حاشیه آیین معارفه دادستان نظامی استان تهران و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره شکایت عنابستانی از سرباز راهور بیان کرد: آقای عنابستانی هنوز دلیل و مدرکی مبنی بر این‌ که سرباز مشکلی داشته ارائه نکرده است و اگر دلیلی بیاورد به آن رسیدگی می‌کنیم.

بهرامی با اشاره به طرح بازگشت به سنگر بیان کرد: این طرح را به این دلیل طراحی کردیم که سربازان تصور نکنند که اگر از خدمت سربازی فرار کردند، دیگر نمی‌توانند بازگردند.

وی ادامه داد: بعضی از سربازان از موضوع می‌ترسیدند، اما گفتیم به سنگرهای خود برگردید و خدمت را تمام کنید و بعد از پایان خدمت از معافیت‌های قانونی برخوردار شوید. بنابراین آن‌هایی که هنوز به خدمت برنگشتند، باید بازگردند و تا کنون بیش از 30 هزار نفر در مدت کمتر از دو سال بازگشته اند.

بهرامی با اشاره به 30 هزار نفری که فرار از خدمت داشتند گفت: این افراد خدمت خود را انجام دادند و از معافیت‌ها هم بهره‌مند شدند. به لحاظ اقدامات پیشگیرانه‌ای که انجام دادیم فرار از سربازی کم شده است. محیط خدمت، لباس‌ها، غذاها و... و برخورد مسئولان با سربازان بسیار کارساز بوده است.

بهرامی درباره آخرین وضعیت پرونده هواپیمای اوکراین اظهار کرد: کار این پرونده در دادسرا تمام شده، کیفرخواست امضا شد و انشالله سال جدید در دادگاه رسیدگی می‌شود./ باشگاه خبرنگاران جوان