عصر امروز (چهارشنبه) طی حادثه‌ای، اتوبوس حامل تعدادی از خبرنگاران حوزه محیط زیست واژگون شد و دست‌کم 21 نفر مصدوم شدند و مهشاد کریمی، خبرنگار ایسنا و ریحانه یاسینی، خبرنگار ایرنا در این حادثه جان باختند.

فرهاد صالحیان مدیرکل آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به این حادثه بیان کرد: راننده بدون صورت وضعیت و به صورت فردی اقدام به مسافرگیری در مسیر کرده و بر اساس آخرین گزارش پلیس راه به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه در بروز این حادثه مقصر بوده است.

وی ادامه داد: راننده دارای کارت هوشمند فعال و معاینه فنی معتبر از تاریخ 19 اردیبهشت تا 19 مرداد 1400 بوده است اما بدون صورت وضعیت (بدون هماهنگی از طریق شرکت حمل و نقل) و خارج از برنامه شرکت حمل و نقل اقدام به مسافرگیری کرده است و احتمالا مسئول این تور، شخصا با راننده تماس گرفته است. هنگامی که این اتوبوس در منطقه دشت غوره واقع در 18 کیلومتری شهر نقده در حال حرکت بوده است، به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، دچار سانحه می‌شود.

صالحیان افزود: اگرچه اتوبوس مذکور دارای معاینه فنی معتبر بوده است، اما تخلف و قصور راننده محرز بوده چراکه نه‌تنها بدون صورت وضعیت اقدام به جابجایی مسافر کرده بلکه با وجود آشنایی از مسیر کوهستانی مذکور، سرعت غیرمجاز داشته است و همین مساله سبب شده تا نتواند وسیله نقلیه خود را کنترل کند. مسلما با راننده متخلف برخورد خواهد شد.

لازم به ذکر است که 25 نفر از خبرنگاران رسانه های کشور صبح چهارشنبه برای بازدید از طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیرانشهر شدند که اتوبوس آنان در 15 کیلومتری این شهرستان دچار حادثه شد.

سایت صلح این واقعه‌ی دردناک را خدمت خانواده‌ی محترم ایشان و جامعه‌ی خبری ایران تسلیت می‌گوید./ ایسنا