اولیای درسا نثاری: از پزشکی که ریه های دخترم را در مطب ساکشن کرد، از فردی که آمبولانس را پنچر کرد و از راننده آمبولانس، به خاطر اینکه ماشین را رها کرد، شکایت کرده‌ایم.

مادر درسا نثاری در رابطه با روز حادثه بیان کرد: فرزندم به بیماری مادرزادی دیستروفی عضلانی مبتلا بود. در روند درمان او را نزد پزشکی بردیم که در خیابان عباس آباد مطب داشت و وقتی برای اولین بار نزد پزشک مراجعه کردیم، او بدون اعتنا به پرونده پزشکی درسا در مطب اقدام به ساکشن ریه دخترم کرد که بعد از آن گلوی درسا عفونت شدید کرد و تب خیلی بالایی هم داشت. اولین مراجعه ما به مطب روز شنبه بود، بعد از آن وقتی حال بچه بد شد، دوباره او را نزد همان پزشک بردیم و این بار مقداری داروی تقویتی به درسا داد و حال دخترم کمی بهتر شد.

وی ادامه داد: روز حادثه باز هم درسا را به مطب همان پزشک بردیم. دوباره به او سرم وصل کرد اما من در یک لحظه دیدم که لب های فرزندم کبود شد. صورتش از تب داغ بود و نفس نمی کشید. با نگرانی پزشک را صدا زدم و او از من خواست برای دخترم آمپولی تهیه کنم. این دکتر حتی دستیاری نداشت که در تزریق آمپول کمکش کند. من را چند بار برای تهیه اقلام مختلف دارو به داروخانه فرستاد و من هم به شدت مضطرب بودم و با گریه و بیقراری هر بار به داروخانه می رفتم. انگار اصلا فکرم درست کار نمی کرد که در نهایت متصدی داروخانه که متوجه ماجرا شده بود اورژانس را خبر کرد.

مادر درسا افزود: آمبولانس خیلی زود از راه رسید و تکنسین اورژانس دخترم را احیا کرد. ضربان قلب او برگشت و نفسش بالا آمد. خیلی خوشحال بودم و می خواستند دخترم را وارد آمبولانس کنند که راننده اطلاع داد آمبولانس پنچر شده است. تا رسیدن آمبولانس بعدی حدود بیست دقیقه طول کشید و در این فاصله دخترم از دستمان رفت. با اینکه به ما گفتند اگر با همان آمبولانس اول و به سرعت او به بیمارستان منتقل می شد، حتما زنده می ماند.

پدر درسا در توضیح شکایت خود گفت: از پزشکی که ریه های دخترم را در مطب ساکشن کرد شکایت دارم چون اقدامات او حال فرزندم را حاد کرد. همچنین از فردی که آمبولانس را پنچر کرد هم شکایت کرده ایم. از راننده آمبولانس هم به خاطر اینکه ماشین را رها کرد شاکی هستم.

پدر درسا در آخر گفت: بعد از فوت دخترم نمی‌خواهم بعد از این باز هم درساهای دیگری به این سرنوشت دچار شوند، برای همین پیگیری قضایی را انجام خواهم داد.

لازم به ذکر است که درسا نثاری دختربچه‌ای دو ساله بود که روز سه‌شنبه (24 خرداد) به دلیل پنچر بودن چرخ‌های آمبولانس، به موقع به اورژانس نرسید و جان باخت؛ دادستان تهران اعلام کرده که این فرد دستگیر شده است./ رکنا