در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر خشک شدن هم‌زمان تعدادی اصله درخت در خیابان ولیعصر(عج) به دادستان تهران ماموریت داده شد علل وقوع این حادثه را بررسی کند.

علی القاصی مهر، رئیس کل دادگستری استان تهران به دادستان تهران ماموریت داد تا ضمن تشکیل کارگروهی تخصصی، علل وقوع این حادثه را احصاء و در صورت احراز وقوع تخلف و یا جرم اقدامات لازم در چارچوب قوانین و مقررات صورت گیرد.

وی با تاکید بر این گزاره که محیط زیست شهری از مصادیق حقوق عامه محسوب می‌شود، بیان کرد: از آن‌جا حفظ حقوق عامه یکی از ماموریت‌های دستگاه قضایی محسوب می‌شود، در صورت احراز تعدی به حقوق عمومی جامعه با جدیت برخورد خواهد شد.

امروز همچنین رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران نسبت به خشک شدن 12 اصله درخت در خیابان ولیعصر، واکنش نشان داد و از شهرداری تهران خواست علت آن را بررسی کند.

مهدی پیرهادی در هشتادمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهارداشت: با توجه به قدمت و شرایط خاص خیابان ولیعصر که یکی از طولانی ترین و قدیمی ترین خیابان‌های خاورمیانه است و دارای جاذبه های طبیعی و بصری خاصی است باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی از شهرداری‌ تهران خواست تا در این خصوص گزارش ارایه کند و موضوع را از طریق مرجع قضایی پیگیری و جرائم لازم در ماده هفت اجرا شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر درختان توسط اشخاصی خشک شده اند باید از طریق دادگستری و قوه قضاییه پیگیری شود تا دیگر برخی افراد سودجو در شهر تهران این کار را انجام ندهند./ ایرنا