درخواست سند ملکی بابت ضمانت چک

پرسش

بنده مسئول خرید شرکت بازرگانی هستم. جهت خرید کالاهایی با کارخانجات وارد مذاکره شده ام که ایشان در خواست سند ملکی بابت ضمانت چک هایی که در متن قرار داد مکتوب می شوند را دارند. سوال این است که به این گونه قرار داد چه می گویند؟

کپی اسناد املاک مورد نظر به ایشان اعلام گردیده و حال برای انعقاد قرار داد درخواست اصل سند را نموده اند. آیا لازم است که اسناد املاک مورد نظر به ایشان انتقال یابد؟ یا مانند قراردادهای بانکی تنها در رهن ایشان قرار می گیرند و اسناد به ما مسترد می گردند. لطفا راهنمایی فرمایید. اگر نمونه این قرار دادها در سایت موجود می باشد به ایمیل بنده ارسال فرمایید.

پاسخ مشاور

1-عنوان کاری که از شما خواسته اند ضمانت و نوعی عقد ضمان است؛ 2-اگر شما می خواهید املاک شرکت یا هر شخص حقیقی یا حقوقی به عنوان ضمانت در اختیار ایشان باشد، متعارف و منطقی به نظر می رسد؛ 3-این که به صورت رسمی در رهن آن ها قرار بگیرد بستگی به خواست و تصمیم شما دارد. چون با تنظیم سند رسمی حق هر گونه اقدام حقوقی درباره مالکیت و منافع ملک از مالک سلب می شود.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.