پیمانکاری اجاره ماشین آلات

پرسش

با سلام و وقت بخیر و تشکر فراوان ما ( شرکت نیستیم ) در کار خرید و فروش لیفتراک و تجهیزات انبار داری فعالیت داریم (تخصصش را داریم ) پیمانکاری دیگر پروژه ای برداشته که نیاز به تعداد بسیار زیادی ماشین آلات دارد و برای او مشکل است که با چندین اجاره دهنده لیفتراک برای پروژه اش به مدت یک سال هماهنگ باشد حال آن شرکت پیمانکار از ما خواسته است که با تعدادی اجاره دهنده قرار داد ببندیم سپس دستگاه ها را یک جا به او اجاره دهیم تا او فقط با یک نفر که ما باشیم درگیر گردد. سوالم این است که تبعات اجرای این موضوع چه مشکلاتی ممکن است برای ما ایجاد شود ؟ از لحاظ مالیاتی و قانونی آیا ما شامل مالیات می شویم؟راه حل چیست؟ ما مشکلی با مالیات دادن نداریم ولی ما فقط اجاره را میگیرم و به صاحب اصلی دستگاه می دهیم یک موقع مالیات به پای ما نوشته نمی شود ؟

پاسخ مشاور

درود بر شما. برابر قانون مالیات های مستقیم همه اشخاص حقوقی و حقیقی (مانند شما) باید درآمد خود را در پایان سال مالی با اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی اعلام و بر چنانچه درآمد سالانه مشمول مالیات باشد آن رابپردازند. اگر توافق شما -کتبی یا شفاهی- یا درصورت که درآمد ناشی از آن توسط طرف قراردادشما به سازمان امورمالیاتی اعلام یا توسط ممیزان مالیاتی کشف شود باید پرداخت شود. برای اطمینان می توانید کتبا و صریح مسوولیت مالیات و همه عوارض ناشی از کار خود را چه با اجاره دهنده ها و چه با طرف اصلی به عهده آن ها بگذارید و از خود سلب مسوولیت کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.