فسخ قرارداد خرید آپارتمان به دلیل نداشتن پارکینگ

پرسش

با سلام من سه روز پیش یک باب آپارتمان مسکونی خرید نموده ام و نسبت به عقد قرارداد اقدام نموده ام که مالک آپارتمان به من اعلام نموده این آپارتمان دارای پارکینگ می باشد که 24 ساعت پس از عقد قراداد مشخص شد این واحد آپارتمان فاقد پارکینگ می باشد توضیح اینکه در متن قراداد منعقده هیچ اشاره ای هم نشده است که این آپارتمان دارای پارکینگ می باشد یا خیر. بنده پس از اطلاع از این موضوع که آپارتمان فاقد پارکینگ می باشد درخواست فسخ قرارداد را نمودم ولی فروشنده از فسخ قرارداد امتناع می نماید و می گوید در صورت فسخ بر اساس قرارداد باید 10 درصد مبلغ قرارداد را بعنوان خسارت پرداخت کنم. توضیح اینکه تاکنون هیچ گونه وجهی به مالک پرداخت نشده و فقط یک فقره چک که در روز عقد قراداد تحویل وی شده است و ایشان پس از تقاضای فسخ از سوی بنده چک را برگشت زده است. لطفا بنده را راهنمایی کنید که چکاری باید انجام دهم(چکی که به فروشنده داده شده چک صیادی می باشد)

پاسخ مشاور

۱- شما باید فوری با دادن اظهارنامه از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراتب نبودن پارکینگ رابه عنوان عیب موضوع معامله به طرفتان ابلاغ کنید و با مسدود نمودن حساب خود و ثبت دادخواست در دادگاه محل اپارتمان هم فسخ قرارداد و هم استرداد چک را از دادگاه حقوقی علیه طرفتان بخواهید؛ ۲-برای دریافت دستور جلوگیری از پرداخت وجه چک قاضی دادگاه می تواند مبلغی را به عنوان خسارت احتمالی ناشی از بی حقی یا محکومیت شما در پایان دادرسی تعیین کند که با پرداخت ان دستور موقت صادر می شود.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.