شکایت از تخلف تعاونی مسکن در اولویت تحویل آپارتمان

پرسش

سلام آیا قوانین مدنی بر توافقات بخش تعاون ارجعیت دارد؟ از سال 82 پول ساخت مسکن به تدریج طبق اساسنامه تا پایان سال 90 به تعاونی پرداخت شده، اما واحد مورد نظر به اعضایی داده شده است که در پرداخت پول چند سال تاخیر داشتند و اولویت با اینجانب بوده است!! اما بر خلاف اساسنامه و قانون اولویت امتیاز بخش تعاون، واحد بر اساس روابط و بر خلاف ضوابط به افراد خاطی تحویل شده است. و اینک تعاونی به تعهدات خود پایبند نیست و میخواهد پول جریمه دیر کرد افراد خاطی در قبال واحدهایشان را از بنده بگیرد و به جای واحد خودم که چند سال پیش به شخص دیگری واگذار شده بود واحد دیگری را در بلوک دیگر با دریافت مجدد پول بصورت علی الحساب به نرخ امروز که به هیچ عنوان شفافیت حقوقی و مالی ندارد به اینجانب تحمیل کند و به هیچ عنوان معلوم نیست که آیا دوباره همان تخلف را تکرار کند یا نه؟ معاون اداره دولتی که رئیس هیئت مدیره تعاونی بود، جلسه ای برای اهدای واحد ها برگزار می کند و واحد ها را بر خلاف اساسنامه که قرار بود بر اساس اولویت امتیاز واگذار شود بر اساس قرعه کشی به اعضا(برخی از اعضا،متخلف بودند و پول واحد خود را در موعد مقرر پرداخت نکرده بودند و دارای اولویت نبودند) واگذار شده است که در جلسه مذکور اینجانب را دعوت نکردند!! و اصلا جلسه را به بنده اطلاع نداند! ضمنا اینجانب نامه ی تسویه حساب نیز دارم تعاونی زیر مجموعه ی یکی از ادارات دولتی می باشد!

با تشکر از شما

پاسخ مشاور

با سلام. نخست این که اگر برابر اساسنامه شرکت و مصوبات مجمع عمومی جزییاتی مانند حل اختلاف اعضای تعاونی با شرکت در صلاحیت اتاق تعاون باشد، می توانید به اتاق تعاون مراجعه کنید؛

دوم همواره می توانید به دادگاه عمومی حقوقی برای مطالبه حقتان مراجعه کنید

 

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.