بعد از فروش وکالتی مسکن مهر برای انتقال وام چه باید کرد؟

پرسش

با سلام خدمت شما بنده مسکن مهر خود را وکالتی فروخته ام و خریدار به شخصی دیگر فروخته است که وام مسکن را به نام خود نمی زند و هنوز وام مسکن به نام من است . بنده حق فسخ قرار داده ام برای تیر ماه که اگر وام از نام بنده خارج نگردد بتوانم فسخ نمایم . ار اقساط یکی را نیز خودم پرداخت نموده ام چون خریدار پرداخت نکرده بود . اکنون خریدار قصد فروش خانه را به نفر سوم دارد . من را راهنمایی بفرمایید لطفا

پاسخ مشاور

درود بر شما
نخست: این که باید مشخص شود آیا به طور رسمی و با توجه به شرایط واگذاری مسکن مهر آیا شما حق فروش یا دادن وکالت به دیگری بدون اجازه و موافقت متولی ساخت و واگذاری مسکن مهر دارید یا نه؟
دوم: اگر پاسخ مثبت باشد یا نه، شما می توانید با اعلام موضوع به بانک و مسوول ناظر عرضه  مسکن مهر از آن ها بخواهید از طریق دادگستری جلوی نقل و انتقال را به صورت رسمی بگیرند که جزییات آن را نماینده حقوقی یا وکیل آن ها باید بداند.
سوم: شما هم به عنوان ذی نفع وام و متعهد باید با ثبت دادخواست الزام انجام تشریفات قراردادی مربوط به انتقال تعهدات وام (اگر وام دهندها ممنوع نکرده باشد) را از دادگاه بخواهید تا طرفتان به انجام آن ملزم شود و همچنین پیش از رسیدگی قضایی و تعیین وقت و صرف زمان، دستور جلوگیری از نقل و انتقال را صادر کند.
 

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.