پرداخت هزینه های مشاعات

پرسش

ما ساکن یک آپارتمان دو طبقه (۳ واحد) هستیم که در مورد فرش کردن راه پله ساختمان با دیگر ساکنین دچار اختلاف شدیم. می خواستم بدونم سهم ساکنین ساختمان (نفر2 مالک و یک نفر مستاجر هستیم) از بخش راه پله چگونه است؟

پاسخ مشاور

1-برابر قانون تملک آپارتمان ها و آئین نامه اجرایی آن، هزینه بخش های عمومی که ارتباطی با زیربنا و مساحت اختصاصی ندارد با توافق و در غیر این صورت به صورت برابر از مالکین یا استفاده کنندگان دریافت می شود؛ 2- درباره ساختمان شما که گویا مشمول مقررات قانون تملک آپارتمان ها نیست، از آنجا که راه پله ها جزو مشاعات محسوب می شود مگر به صورت اختصاصی و با رضایت دیگران استفاده شود- سهم هر واحد از هزینه مربوطه به صورت برابر پرداخت می شود. مگر این که استفاده اختصاصی از بخش هایی از آن بشود که ملاک قانون تملک آپارتمان ها، دریافت هزینه با محاسبه نسبت بخش اختصاصی به کل بخش های اختصاصی در ساختمان است.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.