شرایط طلاق زن بیمار

پرسش

دختر و پسری با علم و اطلاع به بیماری صرع یکدیگر اقدام به ازدواج کردند ولیکن پس از گذشت مدتی کاشف بعمل آمد که خانم به دلیل بیماری مقاربتی قادر به برقراری رابطه جنسی نیست و نیز دچار جنون ادواری می باشد که با عنایت به آزمایش های گرفته شده متوجه گردیدند بیماری در حین ازدواج نیز بوده ولی پنهان کرده است؛ حال خانم اقدام به ترک منزل کرده و درخواست مطالبه مهریه داده، آیا با وجود بیماری هایی که مشکلاتی را برای مرد ایجاد کرده می تواند مهریه و نفقه خویش را اخذ کند؟

پاسخ مشاور

مادامی که بیماری های گفته شده پیش از ازدواج بوده و زوجه و خانواده ایشان با علم و اطلاع نسبت به آن، بیماری را کتمان نموده باشند، و پس از مدتی زوجه دادخواست مطالبه مهریه و نفقه خویش و نیز اقدام به ترک منزل نموده باشد، زوج در صورت اثبات بیماری در حین ازدواج قادر است با توسل به فسخ نکاح نسبت به فسخ نکاح اقدام و در این صورت زوجه حقی نسبت به مهریه نخواهد داشت.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.