شرایط طلاق زن بیمار

پرسش

در صورتی که خانم دچار بیماری صعب العلاجی باشد که موجب عسر و حرج و سختی در زندگی مرد شده باشد و زوجین خواهان طلاق باشند و مهریه خانم 110 سکه عندالمالبه باشد؛ در این صورت آقا قادر به پرداخت تمام مهریه همسرش نباشد چه اتفاقی می افتد؟

پاسخ مشاور

ابتدا زوج می بایست به این امر علم پیدا کند که بیماری زوجه پیش از ازدواج نیز بوده و اگر بوده اطلاعی نسبت به آن داشته و اگر اطلاعی نسبت به آن نداشته و زوجه و خانواده ایشان بیماری دختر را کتمان گذاشتن می تواند موجبات فسخ نکاح را فراهم کند و در صورتی که زوجه به بیماری خویش حین ازدواج آگاه نبوده مستحق مهرالمثل و در غیر اینصورت مستحق مهری نمی باشد. حال اگر بیماری پس از ازدواج ایجاد شده، زوج ملزم به پرداخت مهریه زوجه می باشد و در صورت ناتوانی و پذیرش دادخواست اعسار ایشان، مهریه زوجه تقسیط می گردد و مطابق با وضعیت معیشتی و درامدی زوج اقساط مشخص می شود.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.