مجازات نرساندن دادخواست اعسار از زندانی توسط مأمورین زندان چیست؟

پرسش

سلام روزتون بخیر من مدتی هست که از بابت عدم پرداخت مهریه روانه زندان شدم، از مسیر قضایی اطلاعی نداشتم تا اعسار بزنم که مهریه به صورت اقساطی بشه حالا که رفتم زندان و چند ماهیه اینجا هستم چند بار تقاضای برگه دادخواست اعسار شدم که مأمور زندان هیچ پاسخی بهم نمیده و اصلاً نه انگار که من درخواستی میکنم و مثل یه مجرم جانی باهام برخورد میکنه، وقتی که بصورت تصادفی رئیس زندان دیدم بهش گفتم و اون تعجب کرد و گفت مأمور ما باید درخواستتو به من می گفت و اجازه چنین کاری نداشته حالا که دادخواست اعسارم قبول شده و میتونستم زودتر آزاد بشم میخام از اون مأمور که با من اینطوری کرد شکایت کنم، حکمش چیه؟

پاسخ مشاور

اگر مأمورین بازداشتگاه ها یا ندامتگاه ها از گرفتن تظلمات مکتوب یا شفاهی به حق محبوسین استنکاف کنند یا هیچ ترتیب اثری به آن ها ندهند و این بدون هر گونه مجوزهای مربوطه بوده باشد، مأمور خاطی در صورت احراز جرم به حبس از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.