توقیف اموال کارگاه که در رهن بانک است

پرسش

 سلام جناب مشاور ممنون میشم بنده را راهنمایی بفرمایید؛ بنده از بابت فروش مواد اولیه به کارخانه 250 میلیون طلبکار شدم و مالکین شرکت هیچ گونه اقدامی باری پرداخت طلبم نکردن و منم مجبور شدم شکایت کنم و رأی هم گرفتم، حالا پرونده رفته اجرای احکام دادگستری اونا میگن باید اموال شرکت معرفی کنی نه سهامدارای شرکت، بخشی از اموال شرکت که در حدود 50 میلیون بود رو تونستم توقفی کنم ولی از بابت بقیش سند ملک کارخونه و شرکت برای وامی که گرفتن در رهن بانکه و کارخانه هم هیچ فعالیتی نداره بخاطر اینکه بدهی بالا آوردن، بانکم اموال شرکتو توقیف کرده و منم نمیدونم برای طلبم باید چیکار کنم، پیشنهادتون چیه؟

پاسخ مشاور

ابتدا بایست از طلب بانک مطلع گردید که چه مقدار است و آیا از فروش اموال توقیف شده توسط بانک مازادی باقی می ماند یا خیر که در این صورت با توجه به ماده 54 قانون اجرای احکام مدنی درخواست توقیف مازاد بر ارزش مال توقیف شده را به همان واحد توقیف کننده اعلام نمایید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.