اثبات تجاوز به عنف بدون شاهد و مدرک

پرسش

 سلام جناب وکیل یه مشکلی برای خانواده ما پیش آمده ما خیلی نگرانیم، برادر من مدت بود که با دختر خانمی دوست بوده البته صرفاً میخاستن آشنا بشن تا پس از آشنایی ازدواج کنند ولی به تفاهم نرسیدند و همه چیز بهم خورد اما اون دختر خانمی نمیدونم چی تو سرشه یه روز با داداشم تو خونه خودشون قرار میذارن بعد برادرم انگار از نقشه شومش باخبر میشه میره که از خونه بیاد بیرون شروع میکنه به داد و بیداد همسایه ها هم میانو میبینن الانم خانم رفته شکایت تجاوز به عنف کرده هیچ شاهدی هم نداره فقط همسایه ها هستن که موقع خروج از خونه دادشمو دیدن و ما هم نمیدونیم دختره باکره هست یا نه؟ به نظرتون چه اتفاقی میفته؟

پاسخ مشاور

در اثبات چنین اتهاماتی صرف ارائه شهود یا مستندات دلیل بر اثبات آن نیست بلکه تحقیقات محلی و معاینات انجام شده از محل وقوع جرم و نیز امارات قانونی و قضایی از قبیل پرس و جو از ساکنین آن مجتمع و کیفیت دفاعیات برادر شما و شاکی پرونده تعیین کننده وقوع جرم یا تبرئه برادر شما است که البته رویه رسیدگی به چنین اتهاماتی با وجود شرح توضیحاتی که شما ارائه دادید، یحتمل منتهی به قرار منع تعقیب شود.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.