خرید ملک از مدیرعاملی که کلاهبرداری کرده

پرسش

سلام، ما سال 95 یه ملک مسکونی از شرکتی خریداری کردیم که مدیر عامل با نمایندگی که داشت اومد مبایعه نامه رو امضاء ولی خونه سند نداشت گفتن زمان میبره سندش بیاد با همین مبایعه نامه فعلاً از خونه استفاده کنید و قرار گذاشتیم یه بخش خیلی کمی از پول خونه بمونه برای سند زدن در حدود شاید 20 میلیون، حالا که ما پیگیر اومدن سند از شرکت شدیم میگن مدیرعامل عوض شده و مدیر عامل قبلی کلاهبرداری کرده و چک پول خونه رو هم به حساب شرکت نیاورده نمیدونم چرا بعد از این مدت فهمیدم حتی خرید ملک تو دفاتر شرکتم ثبت شده و پای مبایعه نامه رو اون مدیر عامل امضاء کرده و مهر شرکتم زده، به نظرتون مشکلی پیش میاد؟

پاسخ مشاور

ابتدا عرض کنم خدمتتون که هر گونه اختلافات حقوقی و کیفری میان سهامداران و اعضای شرکت تأثیری در روابط قراردادی پیش از ایجاد اختلاف نخواهد داشت مشروط بر اینکه از حدود اختیارات خویش تجاوز ننموده باشند. حال در خصوص مورد شما اگر مدیر عامل در چارچوب نمایندگی خویش نسبت به فروش ملک مسکونی و اخذ چک پرداخت مبلغ ملک مجاز بوده است هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد ولیکن اگر خارج از اختیارات خویش اقدام کرده باشد این فرضیه مطرح است که سایر شرکای شرکت بتواند دستور ابطال معاملات فضولی مدیرعامل را از مرجع قضایی بگیرند.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.