کلاهبرداری مالک و مشاور املاک نسبت به اجاره ملک مسکونی

پرسش

سلام وقتتون بخیرسؤالی داشتم؛ من خونه ای اجاره کردم و شخصی که اومد قرارداد اجاره رو امضاء کرد که گفت من مالک هستم ولی من کوتاهی کردم سند مالکیتشو ندیدم، ولی بعد قرارداد اجاره مطلع شدم که امضاء کننده قرارداد مالک سند دونگ خونه بوده و سه دونگ دیگش به نام همسرش بوده و اصلاً رضایت نمیده به امضاء و میگه دستور تخلیتو میگیرم موندم وسط وسایلمو اوردم و هنوز باز نکردم؛ احتمال میدم مشاور املاک از این قضیه اگاه بوده و بهم نگفته و صرفا میخاسته کمیسیونشو بگیره؛ چیکار کنم می تونم ازشون شکایت کیفری کنم؟ یا اینکه بدون اینکه برم دادگاه پولمو بگیرم؟

پاسخ مشاور

موضوع مطروحه خیلی سخت است که ماهیت کیفری برای آن شناسایی کرد و مصداق معامله فضولی است و عقد منعقده غیرنافذ می باشد و شما می توانید نسبت به فسخ قرارداد اقدام کنید؛ پیشنهاد این است که اعلام فسخ خود را از طریق اظهارنامه ای برای مؤجر فضولی ارسال کنید و از عواقب آن ایشان را برحذر دارید تا نسبت به استرداد مبلغ ودیعه شما اقدام کند در غیر اینصورت به ناچار بایست از طریق مراجع قضایی نسبت به تنفیذ فسخ قرارداد و مطالبه خساراتی قراردادی و دادرسی اقدام کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.