مستاجر اجاره خانه را نمی دهد

پرسش

با سلام. چهارده سال پیش یک خانه مسکونی را به خانواده ایی اجاره دادم. در چند سال گذشته بدلیل اعتماد به این خانواده اجاره نامه جدیدی تنظیم نگردید. اکنون مدت شش ماه است که مستاجر اجاره ایی پرداخت نمی کند و حاضر به تخلیه خانه نیز نمی باشد. برای گرفتن حکم تخلیه چه کاری بایستی انجام دهم؟ آیا می توانم امتیاز برق و گاز خانه را قطع کنم تا آنها مجبور به تخلیه شوند؟

پاسخ مشاور

نخست این که می توانید درخواست تخلیه به شورای حل اختلاف بدهید؛ دوم این که اجاره بهایی که نمی پردازند پس از اعلام و اثبات این که درخواست تخلیه شما به آگاهی ایشان رسیده است، بر اساس بهای کارشناسی در مرجع قضایی محاسبه و دریافت می شود؛ چون با اجازه قبلی و امکانات معمول اجاره داده اید و باید از راه قانونی و مرجع قضایی اقدام کنید، نمی توانید برق و گاز خانه را قطع کنید مگر این که دستور قضایی موقت یا حکمی برابر قانون به سبب افزایش زیان و تعهدات مالی شما و احتمال سلب حق اشتراک و انشعابتان، دریافت کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.