چک

پرسش

با سلام من یک چک سفید امضا به شخصی دادم بابت تضمین و او هم چک من با همان تضمین به شخص سوم میدهد طرف بدون هماهنگی مبلغ 200 میلیون میزند و اقامه دعوا بعد دادگاه او را مستحق دریافت چک نمیداند و به نفع من حکم قطعی صادر میشود. حالا بعد از چندین سال اومده دوباره از من و کسی که چک را بهش داده دادخواست مطالبه وجه چک کرده ایا قانونی است دوباره مجدد برای همین چک اقدام کند ممنون


پـاسخ

به موجب رأی صادره که از اعتبار امر مختومه برخوردار است، اگر خواهان و موضوع دعوا همان باشد، می توانید به رأی پیشین استناد تا دادگاه قرار رد دعوا را صادر کند و پیشنهاد می شود نسبت به دادخواست استرداد چک علیه نامبرده اقدام شود.

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که صلح؛ مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.