ابطال مزایده با رای دیوان

پرسش

با سلام در پرونده بنده 2 فقره چک را امضا کرده بودم ولی متاسفانه قاضی پرونده بنده را به صورت تضامنی به 7 فقره چک محکوم کرده است و با این محکومیت خودرو جک اس 5 بنده را سال 99 در مزایده فروختن به قیمت 433 میلیون و با مراجعه به مدیرکل که من در 5 فقره چک امضای نکردم ولی محکوم شده ام گفتند که قاضی رای خلاف شر داده است و با ماده 477 به دیوان فرستادن و با تایید دیوان در جواب گفت که شما هیچ مسئولیتی در قبال این 5 فقره چک ندارید و رای بدوی را نقض کرده است و گفته شما فقط به 2 فقره چک را امضا کرده بودم محکوم کرده است.... حالا من می‌توانم به این رای دیوان ابطال مزایده را بخواهم و ماشین خودم را برگردونم لطفا توضیح بدهید یا درخواست گرفتن خسارت اقدام کنم با تشکر

پاسخ مشاور

از تاریخ برگزاری مزایده و مشخص شدن برنده آن، یک هفته زمان برای ابطال مزایده وجود دارد. البته برخی دیگر معتقدند طرح دعوای مستقل ابطال مزایده پس از انقضای موعد تعیین شده قانونی، نیز پذیرفتنی است.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.