حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور، صبح امروز (شنبه) از زندان فشافویه بازدید کرد و از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده‌های تشکیل شده در ارتباط با ناآرامی‌های اخیر، قرار گرفت.
 
در این بازدید که تعدادی از معاونین و مقامات قضایی، دادستان کل کشور را همراهی می‌کردند، حجت الاسلام منتظری از وضعیت متهمان ناآرامی‌های اخیر جویا شد و در گفت‌وگو با برخی از این متهمان در جریان نحوه بازداشت و تحقیق از آن‌ها قرار گرفت.
وی پس از این بازدید بیان کرد: در بازدید دو ساعته‌ای که از زندان بزرگ تهران داشتیم، دیدار چهره به چهره‌ای با افراد دستگیرشده داشتیم. متاسفانه بعد از حوادث اخیر که به واسطه اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اتفاق افتاد، تعدادی از افراد دستگیر شدند و در بازداشت به سر می‌برند. کنترل این کار و نظارت بر کارهایی که این افراد انجام داده‌اند، مورد توجه دستگاه قضایی است، هم به لحاظ اینکه افرادی که در این حوادث ممکن است مقصر نباشند و بی‌گناه باشند و در جمعیت دستگیر شده باشند و افرادی که ممکن است دارای تقصیر در مراتب مختلف باشند. تاکید ما به مسؤولان حاضر در زندان این بود که هرچه سریع‌تر این افراد تعیین تکلیف شده و صف‌بندی شوند و این افراد زودتر غربالگری شوند، البته مسؤولان مرتبطه هم وعده داده‌اند که ظرف 48 ساعت آینده غربالگیری به پایان خواهد رسید. افراد دستگیرشده‌ای که بی‌گناه تشخیص داده شوند، در اولین فرصت آزاد خواهند شد، اما آنهایی که مرتکب جرم شده‌اند و دارای جرایم مختلفی ممکن است باشند، حتما به سرعت درجه‌بندی می‌شوند. این افراد همگی با خانواده‌شان ارتباط گرفته و تماس تلفنی داشتند و نکته جالب این است که همه این دستگیرشدگان از وضعیت زندان و نگهداری‌شان اعلام رضایت کرده‌اند.
دادستان کل کشور همچنین در خصوص تعداد بازداشتی ها اعلام کرد: از آنجایی که هنوز تعداد افراد بازداشت شده کامل مشخص نیست، نمی توان آمار دقیقی ارائه کرد./ ایسنا و فارس