وکیل نعمت احمدی در واکنش به راه‌اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی گفت: مبارزه با فساد ساختمان نمی‌خواهد بلکه نیازمند اراده است.

 

98-01-c34-34.jpeg (52 KB)

 

حقوقدان دکتر نعمت احمدی نسب وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز با اشاره به افتتاح مجتمع ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی بیان کرد: اگر با ساختمان می‌شد کارهایی را انجام داد، خیلی زودتر می شد این کارها را کرد؛ اینکه بگوییم یک مجتمع برای مبارزه با فساد درست کردیم و بنابراین مبارزه با مفاسد اقتصادی شکل و شمایل جدی می گیرد، من به این موضوع باور و اعتقاد ندارم. از روزی که رییس جدید قوه قضاییه بر سر کارآمدند، نه قوانین جدید داریم و نه ابزاری جدید، حتی همان قضاتی که سالیان گذشته بودند را داریم. ما قبلا هم  مجتمع اقتصادی را داشتیم لذا ساختمان کاری نمی‌کند و امیدوارم اراده‌ای باشد تا بسترهای فساد را از بین ببریم.

وی با اشاره به سامانه ثنا - سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی-  یادآور شد: در گذشته برای ابلاغ مردم دچار مشکل می شدند و عدم ابلاغ‌ها باعث تضییع حقوق مردم می شد، با ایجاد سامانه ثنا، دیگر تخلفی در رابطه با ابلاغیه‌ها نداریم و تمام تخلفات ابلاغی برطرف شد؛ لذا ما باید ابزارش را درست کنیم. سیستم بانکی و دارایی و گمرک و بیمه باید مجهز باشند. در همه جای دنیا وجود دارد که طبع افراد است که تقلب کنند و انسان به آنچه که از آن منع می شود حریص است لذا باید با ابزارش جلوی آن را گرفت. مسئولین کشور از همین تجربه سامانه ثنا یاد بگیرند؛ 10 تا ساختمان و مجتمع هم افتتاح کنیم، تا با ابزار مدرن، بستر تخلف را از متخلف نگیریم، نمی توان کاری کرد./ ایسنا