عصر امروز (شنبه) مراسم معارفه معاون امور فضای مجازی دادستانی کل با حضور دادستان کل کشور برگزار شد.

 

moarefi dar corona.jpg (81 KB)

 

در این مراسم محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان بیان کرد: امیدواریم که هرچه زودتر این بلای وارد شده به مردم برطرف و زمینه و شرایط برای برپایی مجالس و محافل انس با پروردگار فراهم شود.

وی با اشاره به نقش و جایگاه فضای مجازی در زندگی کنونی ادامه داد: فضای مجازی موضوع مهمی است که باید با دقت نظر و حساسیت مسائل آن را پیگیری کرد. اهمیت این فضا را می‌توان در بیانات و فرمایشات مقام معظم رهبری نسبت به ساماندهی آن مشاهده کرد. قطعا فضای مجازی کنونی ابزاری است که دشمن از آن حداکثر استفاده را کرده و سعی می‌کند از این طریق بیشترین ضربه را به نظام ما وارد کند. خداوند متعال نعمت‌های بیشماری را به بشریت اعطا نموده و فضای مجازی هم یکی از این نعم است، اما متاسفانه بشر نتوانسته است به درستی از این نعمت در مسیر رشد و تعالی و کمال استفاده کند و اکنون از آن به نحو نامناسبی استفاده می‌گردد.

دادستان کل کشور اضافه کرد: در نظام جمهوری اسلامی این انتظار وجود دارد که از این فضا استفاده بهینه شود اما متاسفانه می ‌بینیم این موضوع دستخوش یک سری مسائل و اغراض‌ها شده و به عبارت دقیقتر از این فضا حسن استفاده نمی‌شود. جمهوری اسلامی ایران در سنوات مختلف پس از انقلاب با موانع و چالش‌هایی مواجه بوده است اما اینها باعث نگردیده که از مسیر پیشرفت و موفقیت خارج شویم و ان‌شاءالله این حرکت با تلاش خدمتگزاران و دلسوزان نظام ادامه خواهد داشت.

در پایان این مراسم از زحمات و تلاش‌های جاویدنیا در سمت سرپرستی معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور تقدیر و جواد بابایی به سمت معاون امور فضای مجازی دادستانی کل معرفی شد./ ایسنا