از مردادماه سال 97 که شهرام جزایری در آذربایجان غربی و هنگام خروج از کشور بازداشت شده بود، برای او 2 پرونده تشکیل شده که هر 2 به صدور حکم قطعی انجامیده است.

 

Dastgiri - Copy.jpeg (96 KB)

 

درست از همان روز بازداشت تا امروز علت دستگیری و زندانی شدن جزایزی رسانه‌ای نشده بود، اما حالا براساس اطلاعات به دست آمده مشخص شده که در مدت حدود 2 سال گذشته از زمان بازداشت وی، برای جزایری 2 پرونده تشکیل شده که هر 2 به صدور حکم قطعی انجامیده است.

در پرونده اول که به موضوع کلاهبرداری 250 میلیون تومانی اختصاص دارد، شاکی با دریافت 3 برابر وجه رضایت داده و شکایت خود را پس گرفته، اما دادگاه از جنبه عمومی جرم جزایری را به 7 سال حبس محکوم کرده است. این حکم در دادگاه تجدید نظر هم تایید شده است. البته به گفته خود جزایری در خصوص این پرونده درخواست اعاده دادرسی قرار است انجام شود. اما آنچه موجب شد تا جزایری نتواند به مرخصی کرونایی بیاید، حکمی بود که در پرونده دوم برای او صادر شده است.

پرونده دوم جزایری ارتباط مستقیم با پرونده قدیمی او دارد. جایی که جزایری در آن محکوم به حبس و رد مال شده بود و سرانجام سال 97 با گذراندن دوران حبس و رد مال از زندان آزاد شده بود، در آن پرونده جزایری به رد مال 50 میلیون دلاری که از شعبه بانک ملی در امارات دریافت کرده محکوم شده بود. حال بار دیگر پرونده‌ای با این موضوع برای وی تشکیل و وی در ارتباط با همان 50 میلیون دلار به پرداخت خسارات تاخیر تادیه بابت ارز خارجی LC محکوم شده است./ باشگاه خبرنگاران جوان