وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن خبر داد:‌ متهم ردیف اول پرونده به 15 سال حبس محکوم شده است.

 

58.jpg (78 KB)

 

رسول کوهپایه زاده، وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن در خصوص آخرین وضعیت این پرونده بیان کرد: دادگاه بدوی، فرهاد زاهدی‌فر، متهم ردیف اول پرونده را به 15 سال حبس و دو سال تبعید بعد از اتمام مدت حبس و پس از آن نیز دو سال ممنوعیت از مشاغل مرتبط با فعالیت در زمینه‌های ارز و طلا و سکه و فعالیت‌های آنلاین کسب و کار در فضای مجازی و آنلاین محکوم کرده است.

وی ادامه داد: متهم به این حکم اعتراض کرد و پرونده به شعبه 68 دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی مسعودی مقام ارجاع شد و دادگاه تجدیدنظر عیناً رای دادگاه بدوی را تأیید کرد و به لحاظ مجازات حبس و رد مال همان حکم دادگاه بدوی تأیید شد.

کوهپایه‌زاده افزود: موضوع رد مال موکلان مهم است که بخش قابل توجهی از آن در مرحله دادسرا با استجازه‌ای که رئیس قوه قضاییه از رهبری داشتند، انجام شد و وجوهی که از متهم کشف و ضبط شده بود، به نسبت طلب موکلان بین آنها پرداخت شد. در حال حاضر یکسری اموال غیرمنقول از متهم موجود است که این‌ها باید کارشناسی شود و طبق مقررات به فروش برسد و وجوه حاصل از آن بین شکات و موکلان توزیع شود.

وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن اضافه کرد: خوشبختانه دادگاه بدوی، رد مال را موجودی سایت قرار داد و این موجودی سایت به این معنی است که حداکثر منافع موجود موکلان از این حیث تأمین می‌شود؛ ضمن اینکه یک سال قبل از صدور رأی قطعی هم آن چیزی که کشف شده بود، بین موکلان پخش شد که این یک اقدام منحصر به فرد در این پرونده بود./ ایلنا