غلامحسین اسماعیلی در بیست و هفتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: ما هر نوع قتل را جنایت می‌دانیم و تفاوتی هم ندارد که خودکشی، برادر یا خواهرکشی، پدر یا مادرکشی، همسرکشی و یا فرزندکشی باشد. ما معتقدیم با کسانی که مرتکب این جنایت می‌شوند، باید به نحو عبرت‌آموز برخورد کرد و در این پرونده نیز این‌گونه اقدام خواهد شد.

 

12037708_991.jpg (89 KB)

 

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه صبح امروز سه شنبه (20 خردادماه) در بیست و هفتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره پرونده قتل رومینا شریفی و مجازات پدر وی و اینکه آیا در این زمینه قانون به اصلاح نیاز دارد یا خیر، بیان کرد: قتل رومینا اشرفی و هر نوع قتل نفس دیگر از نظر قوانین جزایی در زمره جنایات و مستوجب مجازات سنگین است. هر نوع قتل نفس؛ تفاوتی هم ندارد که خودکشی، برادر یا خواهرکشی، پدر یا مادرکشی، همسرکشی و یا فرزندکشی باشد، ما آن را جنایت می‌دانیم و معتقدیم باید با کسانی که مرتکب این جنایت می‌شوند، به نحو عبرت‌آموز برخورد کرد و در این پرونده نیز اینگونه اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: نکته دیگر این است که باز برخی در اینجا دایه مهربان‌تر از مادر نشوند. کسانی که در کشور مخالف لایحه قصاص بودند و علیه آن راهپیمایی می‌کردند یا مقاله می‌نوشتند، امروز مدعی نشوند. دستگاه قضایی حتماً عبرت‌آموز برخورد خواهد کرد.

اسماعیلی اضافه کرد: قوه قضاییه در لایحه صیانت، کرامت و حفظ حرمت بانوان در بخش قتل، اگر به هر دلیلی به قصاص منجر نشود، پیشنهاد شدت یافتن مجازات را داده است تا نسبت به مجازات مندرج در قانون مجازات فعلی شدیدتر و سنگین‌تر شود اما باز هم قانون‌گذاری با نمایندگان محترم مجلس است، چه در قالب همین لایحه‌ای که امیدواریم بعد گذاشته 9 ماه تصویب شود یا در صورتی که مجلس در آن اصلاحاتی انجام دهد، قوه قضاییه حتماً ضوابط و مقررات مجلس را انجام خواهد داد.

وی همچنین یادآور شد: اخیرا سید محمود موسوی مجد فرزند سیدکاظم که هم به سرویس موساد و هم به سرویس سیا در قبال اخذ دلار آمریکایی برای آنها در حوزه‌های امنیتی و نیروهای مسلح بویژه سپاه قدس و محل استقرار و ترددهای سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی اطلاعاتی جمع‌آوری کرده و در اختیار بیگانه می‌گذاشت به اعدام محکوم شده است. شعبه 19 دیوان عالی کشور هم حکم را تایید کرده و بزودی حکم وی اجرا می‌گردد و به سزای اعمالش می‌رسد.

اسماعیلی در این جلسه محمد مهدی حاج محمدی را به عنوان رئیس جدید سازمان زندان‌ها معرفی کرد و همچنین در مورد پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: تاکنون 6 نفر از مقصران بازداشت شدند، که در روزهای اخیر 3 نفر با قرار تامین آزاد شدند و 3 نفر دیگر در بازداشت هستند. / ایلنا