سیدحشمت الله حیات الغیب اعلام کرد: با مساعدت مراجع قضائی، تعداد 208 نفر از زندانیانی که باقی مانده حبس آنان کمتر از شش ماه بود، با اعطای مرخصی نزد خانواده خود بازگشتند.

 

61696692.jpg (83 KB)

 

سیدحشمت الله حیات الغیب مدیر کل زندان‌های استان تهران، طی بازدید از ندامتگاه قزلحصار ضمن تأکید بر امر رسیدگی ویژه به پرونده های قضایی مددجویانی که می توانند به مرخصی اعزام شده یا مشمول عفو قرار گیرند، بیان کرد: در شرایطی که بیماری کرونا در کشور ایجاد شده، خانواده های زندانیان بیش از دیگر اقشار در معرض آسیب های اقتصادی و اجتماعی قرار دارند و تلاش مضاعفی طی ماه های اخیر صورت گرفته تا بخشی از مشکلات آنان حل شود.

وی ادامه داد: به مناسبت عید غدیرخم و دستورالعمل ریاست قوه و تأکیدات ریاست سازمان و با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانی در کنار خانواده خود با تلاش واحد های مددکاری و اجرای احکام مددجویان واجد شرایط شناسایی و پس از بررسی های لازم، معاون دادستان در امور زندانها با مرخصی 208 نفر موافقت و این افراد از زندان آزاد شدند. در شرایط کنونی، خانواده زندانیان، در معرض آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قرار دارند، مشکلاتی که اگر راه‌حلی برای آن پیدا نشود، شاید نقطه آغازی برای تکرار یا آغاز جرم برای خانواده ها باشد.

وی اضافه کرد: مشکلات اقتصادی شاید نخستین دغدغه خانواده زندانیانی باشد که سرپرست آن‌ها در زندان به سر می‌برد. بنابراین، کمک به آزادی زندانی بهترین راه نجات خانواده است و دستورالعمل های قوه قضائیه و سازمان زندان ها نیز بر این امر تأکید می نماید./ ایسنا