غلامحسین اسماعیلی در خبر 21 سیما، اظهار داشت: اقدامات قضایی و اقداماتی از ناحیه پلیس بین الملل و پلیس اینترل پل برای دیپورت کردن میلاد حاتمی، قمار باز معروف انجام شده است.

 

2910503_145.jpg (64 KB)

 

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه درخصوص بازگردانی میلاد حاتمی یکی از گردانندگان سایت‌های شرط بندی، بیان کرد: اقدامات قضایی و اقداماتی از ناحیه پلیس بین الملل و پلیس اینترل پل برای دیپورت کردن میلاد حاتمی قمار باز معروف انجام شده است و او هم اکنون در اختیار پلیس مهاجرت ترکیه است. البته تا این لحظه هنوز این اقدامات منجر به نتیجه نشده است، اما همچنین ناامید نیستیم و ان شالله به نتیجه خواهیم رسید.

اسماعیلی درباره سند تحول قضایی گفت:  این سند انتشار یافت و انتشار آن برای درون دستگاه قضا نیست و برای خدمت به مردم جامعه، کمک به مشارکت مردمی و استمرار برای نخبگان حاکمیتی است.

وی ادامه داد: این سند مشکلاتی را از مردم حل خواهد کرد، ما در این سند 48 چالش را شناسایی کردیم و 20 مورد آن به عنوان چالش اصلی اعلام شده است. اطاعه دادرسی یک موضوع است و جایگزین کردن اسناد رسمی به جای اسناد عادی در نظر گرفته شده است. ما در این مسیر اسناد عادی از پذیرش منع کردیم و ملاک سند رسمی است. در اطاعه دادرسی مواردی مانند؛ اصلاح قانون، استفاده حداکثری از نهاد‌های شبه قضایی، میانجی گری مورد نظر است و یکی از مشکلاتی که وجود داشت شناسایی اموال محکومان است که با استفاده از سامانه شناسایی اموال محکومان این امر انجام می‌شود. 

اسماعیلی افزود: این سند یک سند آرمانی نیست و در کنارآن چالش های نظام راهبری و پایش پیش بینی شده است، این سند علاوه بر راهبردها قرار نیست روی کاغذ بماند و به لحاظ پیش بینی ها به مردم اطمینان می‌دهیم که حتما اجرا خواهد شد.

او اضافه کرد: موضوع رسانه در این سند مورد توجه قرار گرفته است، در دوره اخیر از هیچ رسانه‌ای شکایت نکردیم. دادگاه‌های مطبوعات به ارفاق رفتار کردند. البته انتظار داریم رسانه‌های فعالیتشان در قالب چارچوب مشروع باشد. از نقد استقبال می‌کنیم. / باشگاه خبرنگاران جوان