عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس یازدهم اظهار داشت: هنوز گزارشی از درگیری یک نماینده مجلس با مامور پلیس راهور دریافت نشده است، در صورتی که چنین خطایی صورت گرفته باشد با نماینده یاد شده برخورد خواهیم کرد ولی اگر موضوع صحت نداشته باشد، مسببان فضاسازی باید پاسخگو باشند.

 

157842414.jpg (117 KB)

 

انتشار فیلمی از نحوه برخورد یک نماینده مجلس با مامور وظیفه راهور نیروی انتظامی خبرساز شد. در این فیلم که عصر شنبه به شکل گسترده در فضای مجازی منتشر شد، گفته می‌شود خودروی این نماینده حین عبور غیرقانونی از خط ویژه در یکی از خیابانهای تهران با هشدار مامور راهور مواجه شده و به گفته یکی از شاهدان فیلم، سرانجام این مواجهه به جر و بحث و سیلی این نماینده بر صورت سرباز منتهی شده است.
نایب رییس اول هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس افزود: تا این لحظه هیچ گزارشی به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نرسیده است و خود این نماینده هم این ماجرا را تکذیب کرده است ولی ما اظهارات این نماینده را مبنای تصمیم خود قرار نمی‌دهیم و این موضوع باید راستی‌آزمایی شود.

محمدرضا دشتی ‌اردکانی در رابطه با این موضوع بیان کرد: به محض اینکه گزارش کامل این اتفاق به هیات نظارت برسد، حتما با نماینده خاطی برخورد می‌کنیم، فقط باید صبر کرد تا موضوع به‌شکل کامل مورد بررسی قرار گیرد و عجولانه و احساسی رفتار نکنیم.

وی در این باره که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان چه برخوردی می‌تواند با نمایندگان خاطی انجام دهد، ادامه داد: باید همه ابعاد موضوع روشن شود، به هر حال قانون به ما اختیاراتی داده که با توجه به میزان خطای نماینده برخورد مقتضی صورت می‌گیرد.

دشتی ‌اردکانی افزود: یک خبرنگار موضوع سیلی زدن نماینده مجلس به صورت سرباز راهور را به من اطلاع داد، چگونگی وقوع این اتفاق را به زودی بررسی و مردم عزیز را از تصمیم هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مطلع خواهیم کرد. قانون با هر کس که خطا یا جرمی انجام دهد، فارغ از اینکه در چه مقامی است، برخورد خواهد کرد./ ایرنا