وی ادامه داد:هیچ دلیل موجهی برای برگزارنشدن آزمون آن هم پس از دو بار تعویق و در شرایطی که همه تمهیدات لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی اندیشیده شده، وجود ندارد. تعداد حوزه ها به میزان لازم افزایش داده شده یعنی ابتدا تعداد شهرها از ٣٠ به ٨٤ شهر افزایش یافته و در هر شهر هم چند مکان برای حضور داوطلبان و برگزاری آزمون با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است.
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز ضمن هشدار به افرادی که در صدد  فشار به مراجع قانونی جهت لغو مجدد آزمون هستند، تاکید کرد: از نظر کانون وکلا این آزمون باید برگزار شود و هر گونه فشار به مراجع ذیربط برای لغو آزمون و اخلال در روند برگزاری آن جفای به داوطلبان عزیزی است که تحت سخت‌ترین شرایط ماه هاست مشغول مطالعه هستند و هرگز از حافظه آنها و خانواده های انها محو نخواهد شد.
مالکی در پاسخ به این سوال که آیا تا الان سخنی از برگزار نشدن به میان آمده است، یا نه گفت: تا این لحظه قرار بر برگزاری این آزمون است و با درایتی که در مراجع تصمیم گیر وجود دارد و تمهید همه پروتکل های بهداشتی و افزایش چند برابری حوزه های امتحانی دلیلی برای عدم برگزاری آزمون وجود ندارد.
مالکی در پاسخ به این سوال که برخی منابع به مخالفت با اصل آزمون کانون وکلا اشاره دارند و شیوع ویروس کرونا را بهانه‌ای برای جلوگیری از برگزاری این آزمون عنوان می‌کنند، تاکید کرد: ما این موضوع را تایید نمی‌کنیم. چون آزمون مطابق با قانون برگزار می‌شود و در واقع مخالفت با برگزاری آزمون وکالت، مخالفت با قانون و نوعی قانون‌گریزی است./ روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز