هیأت نظارت بر مطبوعات اعلام کرد: در پاسخ به مطالبات به حق مردمی برای جلوگیری از انتشار تصاویر خشونت‌آمیز و مغایر با سلامت روانی جامعه، پایگاه خبری «رکنا» توقیف شد.

صبح امروز اداره‌ کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در خبری اعلام کرد با توجه به روند انتشار تصاویر و مطالب مغایر با عفت عمومی، انعکاس حوادث به نحوی که در مغایرت با بهداشت روانی جامعه است و به‌دلیل تخلفات ادامه‌دار پایگاه خبری «رکنا» در انتشار محتوا، به این پایگاه خبری تذکر کتبی داد. در همین راستا، هیات نظارت بر مطبوعات نیز با تشکیل جلسه‌ای با اکثریت آرا رای به توقیف پایگاه خبر رکنا داد.

طبق گزارش سامانه جامع رسانه های کشور، در جلسه فوق العاده مورخ 1400/11/17 هیات نظارت بر مطبوعات، اقدام پایگاه خبری «رکنا» در انتشار مطلبی با عنوان «قتل عروس 17 ساله توسط شوهرش در اهواز» در محتوای تولیدی مورخ 1400/11/16 آن پایگاه خبری، مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد به دلیل اشاعه منکر و انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی که باعث جریحه دار شدن احساسات و افکار عمومی شده است و در پاسخ به مطالبات بحق مردمی برای برخورد با منتشر کنندگان چنین صحنه‌های رعب آور و خشونت‌آمیزی که فضای جامعه را ناامن جلوه می‌دهد؛ به استناد بند 2 ماده 6 و تبصره ماده 12 قانون مطبوعات، پایگاه خبری "رکنا" توقیف شود. همچنین مقرر شد برای رسیدگی به تخلف، مراتب به مرجع قضایی ارجاع شود./ ایسنا