استفاده همسایه از پارکینگ مزاحم

پرسش

در خصوص بخش پارکینگ ساختمانی که مالک آن هستم سوال داشتم. بنده در سال قبل آپارتمانی خریدم که در یک ساختمان 4 طبقه تک واحدی قرار دارد و در مدارک پایان کار شهرداری، 2 پارکینگ ثبت شده و مالک و طبقات آن هم مشخص شده ولیکن یکی از همسایگان که در سند پارکینگ ندارد در بخش مشاع زیر پله و ستون پارکینگ پارک می کند و خود را مالک آن پارکینگ می داند و بعد از پرس و جو مشخص شده که سازنده موقع فروش ملک از همه ساکنین رضایت نامه محضری گرفته که این پارکینگ مزاحم برای این واحد است و مبلغ پارکینگ را هم از خریدار دریافت کرده و حال بعد از گذشت چند سال که بنده ملک را خریداری کردم آیا قانونا  رضایت نامه محضری باطل می گردد یا اینکه نافذ است؟ لازم به ذکر است که در موقع خرید، فروشنده به من در خصوص رضایت نامه ای که به همسایه داده سخنی به میان نیاورده بود.

پاسخ مشاور

نخست این که رضایت نامه رسمی به عنوان اراده مالکین وقت قابل ابطال نیست مگر این که بر خلاف مقررات ساخت بدون تایید شهرداری بهره برداری از آن محل برای توقف خودرو قانونی نباشد که اثبات آن در دادگاه به عهده شماست؛ دوم این که شما اگر به تازگی از این موضوع آگاه شده اید و استفاده یکی از ساکنین از آن محل مخل بهره مندی شما از حقوق مالکانه و عیب آپارتمان شما تلقی شود، می توانید قرارداد را فسخ کنید که البته به نظر نمی رسد شرایط تحقق حق فسخ شما ایجاد شده باشد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.