چگونه می توان حد و حدود پارکینگ مشاع واحدهای آپارتمان را مشخص کرد

پرسش

سلام، یک آپارتمان که پارکینگ و حیاط مشاع دارد ۱. چگونه بفهمیم کی حق استفاده از پارکینگ و حیاط را دارد کی ندارد؟ آیا در صورتمجلس تفکیکی هست ۲. اینجا هیچ کس حرف هم رو متوجه نمیشه (هرکی هرکی است) یکی پارکینگ رواختصاصی کرده. یکی حیاط رو و .... هرچقدر هم میگم کسی توجه نمی کند. آیا میشه از شورای حل اختلاف یا دادگاه خواست که یک ابلاغی به همه واحدها بدهند در یک روز مشخص جمع شوند و صورتمجلس تفکیکی هر واحد را در مرجع قضایی به همه گقته بشود و تعهد گرفته شود که رعایت کنند. (نمیخوام از فرد خاصی شکایت بشود تا کینه کند)

پاسخ مشاور

نخست این که شکایت گاهی حقوقی است و برای تعیین تکلیف حقوق و تعهدات اشخاص که اگر با مذاکره تعیین نشود ناگزیر از از انجام آن در دادگاه حقوقی هستید.
دوم زمانی برای جلوگیری از پایمال شدن حقتان - که ممکن است با وقوع جرمی انجام شده باشد- مجبور به شکایت کیفری در دادسرا و تعقیب متهم و حتی درخواست مجازات او خواهید شد.
سوم اگر نخواهید دو روش پیش گفته را انجام دهید دو گزینه پیش روی شماست یکی مراجعه به شورای حل اختلاف و دادن دادخواست تامین دلیل برای تنظیم صورتجلسه رسمی وضعیت کنونی ملک با استفاده از کارشناسی رسمی ثبتی و دوم درخواست تدوین صورتجلسه تفکیکی از اداره ثبت در صورتی که موجود نباشد و ملک قابل تفکیک باشد.
 

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.