آیا خودرو و پول رهن بابت مهریه توقیف می شود

پرسش

صورت مسئله این است؛ آقا خودرویی دارد به ارزش ۸۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون بابت ودیعه مسکن اجاره ای و حقوق ماهیانه ۳میلیون و متقابلاً مهریه خانم ۲۰۰ سکه بهار آزادی می باشد. اگر آقا خواهان طلاق باشد شروع مرحله اول کجاست و دارایی های موجود چه بلایی سرشون می آید؟ اگر مهریه قسطی شود به چه صورت باید پرداخت شود؟ و اینکه فرایند کاری آن نیازمند چقدر زمان است؟

پاسخ مشاور

زوج به منظور اقامه دعوای طلاق در ابتدای امر بایست با اقامه دادخواست در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام و پس از تعیین شعبه وقت حضور به رسیدگی در محکمه حاضر شود. نسبت به دارایی های آقا، در صورتی که شرط تنصیف دارایی را سند ازدواج امضاء کرده باشند، آقا در صورت طلاق باید نصف اموال زمان دادخواست را به زوجه انتقال دهد. نسبت به پرداخت اقساطی مهریه زوجه، ملاک وضعیت معیشتی و در آمدی زوج می باشد که عموماً در صورت نبود فرزند یک سوم از درآمد ماهیانه ایشان می باشد. نسبت به این اقدامات بایست یک فرایند زمانی 6 ماهه را متصور شد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.