مهریه سکه یا شرط تصنیف دارایی

پرسش

سلام خدمت مجموعه با دانش حضرتعالی؛ سؤالی داشتم به نظر شما بنده در هنگام تعیین مهریه یا شرط تنصیف دارایی کدام را در اولویت قرار دهم یعنی تنصیف دارایی بهتر است یا مهریه؟ یا اینکه اگر مهریه اندکی قید کنیم و شرط تنصیف دارایی را امضاء کنیم؛ اگر بعدها بخوام مهریه را مطالبه کنم شامل تنصیف دارایی میشه؟

پاسخ مشاور

انتخاب میان تعیین مهریه یا قید تنصیف دارایی کاملاً بستگی به زوجین دارد ولیکن اگر زوجه با قید تعداد اندکی مهریه و شرط تنصیف دارایی رضایت دهد، می بایست بررسی گردد که بهره مندی از تنصیف دارایی مشروط بر تحقق چه فعل یا صفتی است که عموماً در صورتی که زوج خواهان طلاق باشد زوجه می تواند از شرط تنصیف دارایی بهره مند شود. حال با نگاه خوشبینانه اگر چنین قیدی نیز وجود نداشته باشد، زوجه در جهت بهره مندی از تنصیف دارایی ذیل دادخواست طلاق ذکر کند که منوط بر جدایی و طلاق از سوی زوج تنصیف دارایی محقق گردد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.